Vida de Plutarco- 1541
Raríssima edição quinhentista
Plutarchus [45-120] ; Tiberto, Dario ; Oporinus, Johannes [1507-1568]
Epitome vitarum Plutarchi, hoc est, virorum tam apud Graecos quam Latinos illustrium res
gestae in Compendium redactae : Liber est iam olim scriptus, sed nunc primum ab
innumeris quibus antea scatebat mendis, studio atque opera Ioannis Oporini repurgatus,
atque in lucem editus : Catalogum porro vitarum, ad libri calcem reperies / per Clarissimum
virum Darium Tibertum equitem Cesaenatem :Basileae : [in officina Roberti Winter], [1541].
[8] Bl., 362 S., [3] Bl. ; 4°.
Encadernação em carneira, do século XVIII.
Pequena mancha de água na parte inferior dos primeiros fólios.
Ligeiríssimos trabalhos de traça nos fólios finais, sem afectar o texto.
Completo. Edição do célebre impressor da Anatomia de Vesalius.
Da maior raridade.
Vendido por 210.00 EUR