Lote - Vida de Plutarco- 1541

  • Lote Terminado
Leilão: 2698 | Lote: 77149 | Licitações: 31

Vida de Plutarco- 1541

Raríssima edição quinhentista

Plutarchus [45-120] ; Tiberto, Dario ; Oporinus, Johannes [1507-1568]

Epitome vitarum Plutarchi, hoc est, virorum tam apud Graecos quam Latinos illustrium res

gestae in Compendium redactae : Liber est iam olim scriptus, sed nunc primum ab

innumeris quibus antea scatebat mendis, studio atque opera Ioannis Oporini repurgatus,

atque in lucem editus : Catalogum porro vitarum, ad libri calcem reperies / per Clarissimum

virum Darium Tibertum equitem Cesaenatem :Basileae : [in officina Roberti Winter], [1541].

[8] Bl., 362 S., [3] Bl. ; 4°.

Encadernação em carneira, do século XVIII.

Pequena mancha de água na parte inferior dos primeiros fólios.

Ligeiríssimos trabalhos de traça nos fólios finais, sem afectar o texto.

Completo. Edição do célebre impressor da Anatomia de Vesalius.

Da maior raridade.

Vendido por 210.00 EUR