Lote - Diego de Covarrubias y Leyva ( 1512-1577)

  • Lote Terminado
Leilão: 3230 | Lote: 96289 | Licitações: 57

LIVROS E MANUSCRITOS

Diego de Covarrubias y Leyva ( 1512-1577) -

Sub Philippo secundo Hispaniarum Rege / Didaci Covarruvias Toletani, Civitatensis Episcopi, in Gregorii Noni titulu[m] de Testamentis Commentarii. Ex Tertia auctoris recognitione .
Salmanticae: Apud Ioannem à Canova, M. D. LXIII. [1563].- [10 f.], 155 folios, [1 h.]: Frontispício ornamentado com uma gravura en madeira de corte arquitectónico.

Segundo volume:

COVARRUVIAS, Didaci.- Sub Carolo. V. Romanorum Maximo Imperatore, primo Hispaniarum Rege. / [por] Didaci Covarruvias Toletani, olim ex Insigni dei maximi Salvatoris Collegio, in totius orbis celebratissimo Salmanticensi gymnasio, Iura Pontificia publico munere prositentis, nunc verò Episcopi Segobiensis in librum Quartum Decretalium Epitome, ex Quarta autoris recognitione aucta ac locuperata.- Salmanticae: Apud Ioannem à Canova, 1566.- [6 h.], 180 folios, [10 h.]

Rara obra quinhentista espanhola

Encadernação do século XX com lombada em pele.

Defeitos e restauros, afectando o texto nos fólios 8 a 17 do 2º volume.

Não obstante, é obra muito rara e valiosa.

Vendido por 1100.00 EUR